Results
1st,Ed O Connel (17) 42pts:
2nd Paul Quinn (17)  38pts:
3rd Mark Mansfield (13) 35pts:
Winners;
                 Class 1 Catherine Dunne (13) 27pts.

                 Class 2 Alice Galloway (23) 30pts.

                 Class 3 Mary Cleary (37) 28pts.

    9hole Bernie Chubb,
Winner;   Colette McDonnell (21) 30pts.
Winners.
             Class 1 Anne McNamara (19) 35pts.

             Class 2 Sandra Rothwell (28) 31pts.

             Class 3 Anne O'Shea (33) 33pts.

9hole Mary McGovern.
Saturday 06/04/19

Winner
          Niall Dunne (14) 40 Pts O.C.B.
class 1
         Eddie Loughlin (8) 38 Pts
Class 2
         John Hayden (15) 35 Pts
Class 3
         Luke Waldron (18) 40 Pts
Class 4
         Tom Hurley (22) 33 Pts
Non Counting
Wednesday 03/04/19

Winner Tom Henry (17) 40 Pts

Second Ben Kavanagh (10) 39 Pts

Non Counting
Winner:   John Carney   (14)   18pts L3
Winner; 
              Catherine Dunne (13) 34pts.


 9 hole winner  Dolores Murray .
Sunday 31/03/19

Winner
         Paul Kavanagh (19) 45 Pts L/9
Class 1
         Darren Parsons (12) 41 Pts
Class 2
         President (12) 38 Pts
Class 3
         Paul Quinn (17) 45 Pts
Class 4
         Peter Caffrey (31) 34 Pts
CSS N/A
Saturday 30/03/19

Winner
         Frank Courtney (17) 43 Pts  L/9
Second
          Stephen Coughlan (14) 43 Pts
Class 1
         Michael Loftus (8)  39 Pts
Class 2
         Dermot Clancy (13) 39 Pts L/6
Class 3
         Tom Gallery (18) 41 Pts 
class 4
         Barry Rowan (28) 42 Pts
CSS N/A

         



         

         

         

Wednesday 27/03/19

Winner
         Barry Rowan  (28) 43 Pts
Class 1
         Paul O'Reilly   (9)  40 Pts
Class 2
         Ed O'Connell   (17)  39 Pts
Class 3
         Barney Kavanagh (22) 38 Pts

CSS N/A
Winners; 
             Class 1 Colette McDonnell (21) 21pts.

             Class 2 Alice Galloway (23) 20pts.

             Class 3 Mary Cleary (37) 16pts.
Winner  Catherine Dunne(13) 30pts
Sunday 24/03/19

Class 1
         Marius Martinas (9) 39Pts
Class 2
         President (13 ) 38 Pts
Class 3
         Bill Hanley( 20) 35 Pts
Class 4
         Anthony Garrigan( 25) 37 Pts

Non Counting
Saturday 23/03/19

Winners
           Michael Loftus 8/5 
           Frank Courtney 17/11
           Eldon Hilliard 16/11
           Tom McGovern 21/14
                61 Pts
Second
          John Ryan 15/10
          Paul Byrne 19/13
          Derek Nicholson 19/13
          Vincent Feeney   17/11
                 60 Pts O.C.B.
Best Mixed Team
         Derek Ellis 8/6
         Ben Kavanagh 10/7
         Denise Campbell 24/16
         Dympna Wilson 13/9
            56 Pts
Fellow Menbers the domestic cuts for winter /spring has now ended.
Sunday 24/03/19 we commence the 18 hole competitions  (computer
in use.)The captain and committee thank you for your support over that 
period and wish everybody success for the remainder of 2019.
Wednesday 20/03/19

Class 1
         Paul O'Reilly 9/8 33 Pts
Class 2
         John Smith  13/11 32 pts
Class 3
         Jim Cully 25/21 36 Pts
Winners;
            Class 1 Colette McDonnell (19) 21pts.

            Class 2  Joan Nolan (25) 22pts.

            Class 3  Anne O'Shea (27) 18pts.

  9 hole winner  Evelyn Hearns.
Monday 18/03/19

Winners
             John Phelan (12)
              Greg Coleman (12)
              Kieran Feighan (12)
              Brian Feighan (27)
                      111 Pts
Winner;    Catherine Dunne (4)   22pts.
logo