Results
Winner;  Catherine Dunne (13) 33pts.

                  (on countback).
Saturday 04/05/19

Winner
           John Hicks (24) 39 Pts
Second
            President   (13)  38 Pts
Class 1
            Martin Kavanagh . (7) 37 Pts
Class 2
            Dermot Clancy (13 )  35  Pts
Class 3
             Sean Farrell .(18)  35pts
Class 4
            Barry Gregg. (24) 35 Pts O.C.B.
CSS   71  (35 Pts)

     
Sunday 05/05/19

Class 1  
         Greg Coleman  (11)  42 Pts
Class 2
         Paul Cleary  (16)  39 Pts
Class 3
         Harry MacSweeney (21) 36 Pt
Class 4
         Andrew Clarke  (25) 32 Pts
CSS 70  (36 Pts)
Wednesday 01/05/19

class 1
         Ciaran O'Muiri (6) 36 Pts
Class 2
         Vincent Jordan (18) 36 Pts
Class 3
         Barney Kavanagh (22) 38 Pts 

CSS 70 (36 Pts)
Winners;
             Class 1 Colette McDonnell (21) 34pts.

             Class 2 Marie O'Reilly (29) 29pts.

              Class 3 Anne O'Shea (32) 34pts.

  9hole winner-  Christina Egan.
Sunday 28/04/19

Class1 Aidan Flood (10) 42 Pts

Class 2.Paul Cleary (16) 35 Pts

Class 3 John Long (17) 39 Pts

Class 4 Gerry O Riordan (24) 43 Pts

CSS 70 (36 Pts)
Winner;  Alice Galloway (23) 36pts.

 Runner-up; Helen Goodall (17) 32pts.
                          (on countback).
Saturday 27/04/19

Class1  Greg Coleman  (12) 40 Pts

Class 2  Conor Gaffney (15)  38 Pts

Class 3 Derek Nicholson  (19) 40 Pts

Class 4  Brendan Curran  (27)  36 pts

CSS 71 (35 Pts)
Wednesday 24/04/19

Class1
           Paul o Reilly  (9). 39 Pts
Class 2
            Tom Henry  (17)  40 Pts
Class 3
            Vincent Jordan  (19)  39 Pts
CSS.  70 ( 36 Pts)
Winner;      Anne O'Shea (33) 72nett.

Class 1 Anne McNamara (19) 76nett.

Class 2 Christina Egan (25) 75nett.

Class 3 Roisin Ryan (36) 83nett.

  9hole winner Dolores Murray.
Monday 22/04/19

Winners
Kieran Feighan  12
John Phelan.      12
David Lacey.       16
Brian Feighan      27

      55.3 nett
Winner;   
               Colette McDonnell(21) 38pts.
Sunday 21/04/19

Class 1
            Mick Morrissey   (12 ) 40 Pts
Class 2
           Thomas Dillon  (14)  40 Pts last 6
Class 3
            John keating  (18)  38 Pts
Class 4
            Anthony Garrigan (23)  37 Pts
CSS  69  (37 Pts )
Saturday 20/04/19

Medal winner
             Anthony Garrigan (25) 65 Nett
Class 1
            Sean McElwaine  (11) 67 nett
Class 2
            Sean Daly  (15)  68 nett
Class 3
            Sean Farrell (18) 70 nett
Class 4
            John Garrigan (23)  75 o.c.b.
CSS  71
Sunday  14/04/19

Class 1
            Paul fox  12  38 pts
Class 2
            John Hayden 15  34 Pts
Class 3
            Paul Kavanagh 19  32 Pts O.C.B.
Class 4
            Anthony Garrigan 25  39 Pts
Non Counting
Wednesday 17/04/19

Class1
           Captain  12  38 pts
Class 2
           Owen Curran 15  35 Pts
Class 3
            Kevin Kelly  24  40 Pts
Non Counting

Winners;   Betty McCabe (22).

                Mary O'Neill(26).

                Anne O'Shea (33).        649ts.
Saturday 13/04/19 I

Class 1
            Aidan flood .10  41Pts
Class 2
            Dermot Clancy .13. 36 Pts
Class 3
            Leslie Fenton . 17.  38 pts
Class 4
            Brendan Curran. 27  37 pts
Non qualifier
Winner; Betty McCabe (22) 35pts.
1st:
     Aidan Tyrell (18) 43pts  Blessington Lakes:
2nd:
     Jim Cully (25) 40pts:
3rd:
     Eddie Loughlan (8) 37pts:
logo