Results

Winner Medal Final:  Dympna Wilson (14)  69 Nett


16 Hole S/Ford Competition

Winner:                Colette McDonnel (19)  30 pts
                              (On Countback)

Runner-up:           Frances McHugh (33)  30 pts


15 Played
Sunday 20/10/19

Class 1
         President 12/11 35 Pts (Last 6)
Class 2
         Anthony Garrigan 16/14 33 Pts (last 9)
Class 3
         Paul Quinn 17/15 30 Pts
Class 4
         Ciaran Foley 22/20 36 Pts
CSS Non Counting
Saturday 19/10/19

Winner
            Joe Kavanagh Jnr 21/19  38 Pts.

CSS Non Counting
Wednesday 16/10/19

Class 1
         Ciaran O'Muiri 5/4 35 Pts (last 6)
Class 2
         Paul Kavanagh 17/15 35 Pts
Class 3
         Barney Kavanagh 22/20 29 Pts
CSS Non Counting

Class 1     Colette Mc Donnell (19)  1 Up

Class 2     Alice Galloway    (23)     1 Down

Class 3     Roisin Ryan        (37)     4 Down


9 Hole Winner     Bernie Chubb  


22 played.
Saturday 12/10/19

Winner
         Dave Morrissey 14/12 39 Pts
Class 1
         Eddie Loughlin 9/8 34 Pts Last Six
Class 2
         John Hayden 13/12 35 Pts
Class 3
         Paul Kavanagh 17/15 38 Pts
Class 4
         John Hicks 22/20 31 Pts
CSS Non Counting
Wednesday 09/10/19
AMENDED RESULT
Class 1
            Eddie Loughlin (9/7)  28Pts
Class 2
         Colin McInerney( 17/12) 27 Pts O.C.B.
Class 3
         Paddy Plunkett 21/15 (21/15) 28 Pts
CSS Non Counting
Winner;  Jo Clarke(17) 24pts.

  Class 1 Helen Goodall (16) 23pts.
                 (on countback).
  Class 2 ALice Galloway(23) 20pts.

   Class 3 Anne O'Shea (30) 21pts.


9 hole winner Bernie Chubb.
Winner:   John Hicks   (22)   20pts L6
2nd:   Jim Somers   (24)   20pts
3rd:   Barney Kavanagh   (22)   19pts
4th;   Brian Murphy   (23)   18pts
Low H/C winner:  Joe Mulvey   (16)   20pts
Sponsor Prize winner:  Eamonn O'Malley   19pts

All prizes sponsored by The Saggart Mafia.
Winner;  Anne O'Shea (30) 26pts.

Runner-up; Mary Mulroy (38) 24pts.
                   (on countback).

 3rd.      Dympna Wilson (14) 24pts.
Sunday 06/10/19

First
     Gerard O'Riordan 22/16 31 Pts
Second
         Liam French 12/9 30 Pts
Third
      Derek Ellis 9/7 29 Pts O.C.B.
CSS non Counting
Saturday 05/10/19

Class 1
         Niall Tallon  8/6 32 Pts
Class 2
         Dave English 13/9  27 Pts
Class 3
         Colin McInerney 17/11 26 Pts
Class 4
         Willie Walsh 25/18 26 Pts
CSS Non Counting
Wednesday 02/10/19

Class 1
         Ben Kavanagh (10 /9 ) 34 Pts
Class 2
         Harry Bates (13 /12 ) 35 Pts Last 3
Class 3
         Ronnie Byrne (20/18) 33 Pts

CSS Non Counting
Winner:  Kevin Kelly   (24)  18 pts L6
Winner:  Joe Mulvey  (16)  20pts  -4
Winner:  Paschal Heary   (18)  19pts
Saturday 28/09/19

Winner
            Ken Treacy (15) 40Pts  OCB
Class 1
            Stephen Coughlan  (12)  40 Pts
Class 2
            Hugh Flanagan. (14). 40Pts
Class 3
            Noel Larkin. (18)  39 Pts
Class 4
            Tom Hurley. (23). 34 Pts

CSS. 70 {36 Pts)
Wednesday 25/09/19

Class 1
            Ciaran O'Muiri  (5) 38Pts
Class 2
            Carl Haughton (15) 37 Pts
Class 3
            Barry Rowan (26)  41 Pts
CSS 70 (36 Pts)
Winner; Dympna Wilson(14) 75nett
                (on countback).

Runner up; Denise Campbell(22) 75nett.

  Gross;    Catherine Dunne(13)

  3rd.       Cait Jacob(28) 78nett.

Css 75.

  9hole winner;       Patty Cuffe.
Sunday 22/09/19

Winner
            Anthony Garrigan  (18) 67 Nett
Second
            Aidan Flood. (8)  69 Nett
CSS. 70
logo