Results
MEMBERS

Just to remind you that next saturday competition is Singles S/ford (white Tees)
Sunday competition is Monthly Medal (blue Tees).
Timesheets for both now open
On Monday Aug 3rd the competition will be a 4 person team event (white/red) tees
the timesheet for this event will open on Friday 24/07/20. further details to follow
Sunday 19/07/20

Winner
Eamon McLoughlin (24) 39 Pts OCB
Class 1
Billy McCarthy (12) 39 Pts
Class 2
Paul Fox (13) 37 Pts
Class 3
Bernard Cuffe (18) 37 Pts
Class 4
Ciaran Foley (22) 38 Pts
CSS 70 (36 Pts)
Saturday 18/07/20

Winner
Anthony Garrigan (15)  3 Up OCB
Gross
Barry O'Meara (5)  4 Down
Second
Dave Fitzsimons (15) 3 Up
Class 1
Ben Kavanagh (10) 1 Up
Class 2
Dave English (13) 1 Up
Class 3
Tom Henry (17)  1 Up OCB
Class 4
Brendan Curran (27) 1 Down
CSS 69


Wednesday 15/07/20

Class 1
Paul O'Reilly (9)  35 Pts
Class 2
Tom Gallery (17) 35 Pts 
Class 3
Barney Kavanagh (22) 32 Pts
Monday 13/07/20

Winner
John Garrigan 24  19 pts




Class 1 Winner  Colette Mc Donnell  39 pts   H/C 19

Class 2 Winner  Pat Mc Donagh       26pts    H/C 24

Class 3 Winner  Mary Cleary           26pts    H/C 37

Class 4 Winner  Marie Moffatt         15pts    H/C 40

9 Hole Winner   Jennifer Fleming     25 pts   H/C 36


CSS 76
Sunday 12/07/20

Winner
Dympna Wilson (15)  35 Pts

Runner-up
Frances McHugh (33)  33 Pts

3rd
Colette McDonnell (19)  32 Pts

CSS 76
Tuesday 07/07/20

Winner
Catherine Dunne (13)  27 Pts (on C/B)

CSS 76
Sunday 05/07/20
 
Winner
Colette McDonnell (19)  34 Pts

Runner-up
Betty McCabe (23)  32 Pts

9 Hole Winner
Cait Jacob (on C/B)

CSS 74
Sunday 12/07/20

Class 1

Stephen Coughlan  (11)  35 Pts

Class 2

David Kennedy (13) (39 Pts
 
Class 3

Noel O'Halloran  (21)  41 Pts

Class 4

John Keegan  (28 ) 35 Pts  OCB

CSS 71 35 Pts
Saturday 11/07/20

Winner
Pat Lynch (8) 39 Pts O,C,B,
Second
Stephen Coughlan (12) 39 Pts
Class 1
Bob Ockenden (12) 38 Pts
Class 2
Dermot Clancy (13) 36 Pts
Class 3
Bernard Cuffe (18) 34 Pts O.C.B.
Class 4
Jim Somers (24 Pts) 34 Pts

CSS 70 36 Pts
Wednesday 08/07/20

Class 1
Liam french (12) 34 Pts OCB
Class 2
Paul Quinn (18) 38 Pts
Class 3
Sean Manscier (19) 35 Pts OCB

CSS  72
Class 1:  Pam Harrington (20)        25 Pts

Class 2:  Frances McHugh (33/29)  19 Pts on C/B

Class 3:  Jennifer Flemming (36)    26 Pts

Class 4:  Kay Byrne (40)                6 Pts


Winner:  Bernie Chubb      (28)  28 Pts

2nd:      Jo Clarke             (17)  26 Pts on C/B

3rd        Colette McDonnell (19/15) 26 Ptd on C/B
Sunday 22/03/2020

Class 1
            Ben Kavanagh  10/8  33pts -2= 31pts
Class 2
            Harry Bates. 13/10. 30 Pts
Class 3
            Paul Fagan  19/15 . 30pts -2 = 28pts
Class 4
             Barney Kavanagh  22/17  24 pts
Domestic Cuts Still In Operation
Saturday 21/03/2020
Class 1
            Billy McCarthy  12 /9  32 Pts
Class 2
            Paul Cleary 14/11. 27 Pts
Class 3
            Sean Manscier  18/14. 28 Pts
Class 4
            Vincent Kenny  27/21  30 Pts

Domestic Cuts Still In Operation.
Winner
            Frank Casey 30. Pts
Singles Winner
                         Dave Morrissey  35 Pts
First Team Winners
Greg Coleman
Mary Mulroy
Anthony Garrigan
84 Pts O.C.B.

Second Team winners
Vincent Jordan
Eldon Hilliard
David Lacey
84 Pts


Sunday 15/03/2020
Class 1
            David Kennedy 12/8 27 Pts- 2 = 25 Pts L/3
Class 2
            Brian Doyle 16/11  24 Pts. L/6
Class 3
            Paddy Flanagan 19/13. 27 Pts - 4 = 23 Pts  L/6
Class 4
            David Molloy. 26/17. 19 Pts
Domestic Cuts Still In Operation Until Further Notice.
logo