Wednesday 08/03/21

Winner

Patrick Flanagan  (13) 29 Pts

No reductions due to small entry
Winner:           Anne O'Shea  (19)   24-4 = 20 Pts 

Runner-up:    Pam Harrington (15)  21-2 = 19 Pts

Third:           Jo Clarke    (14)      22 - 4  = 18 Pts ocb

Monday 06/03/23

Winner
Brendan Maguire 19-2=17 pts

Winner Deducted 1 point
Sunday 05/03/23
Division 1
Marius Martinas (7) 31-2=29
Division 2
Bernard Cuffe (11) 28 Pts.
Division 3
Joe Kavanagh (14) 28 Pts. O.C.B.
Division 4
Frank Lynch (17) 26 Pts.
No Two's Recorded.
Members From Next Weekend All Scores MUST be
Returned On the Day Of The Competition To Avoid Any E-mails Being Sent By Golf Ireland.




Winner:            Pam Harrington  (15)   28 Pts

Runner-up:      Mary Mulroy (20)    26-6 = 20 Pts ocb

Third:             Mary O'Neill  (21)    24-4= 20 Pts ocb

Saturday 04/03/23
Winner
Martin Flynn (20) 34-2=32 Pts.
Division 1
Daniel Rooney (8) 27 Pts.
Division 2
Noel Murphy (9) 26-2=24 Pts.
Division 3
Mick McLoughlin (14) 26-2=24 Pts.
Division 4
Jack Rooney (23) 26 Pts.
Two's Analysis
Bob Ockenden.
Winners Deducted 2 Points On Saturday Only.
Wednesday 01/03/23
Winner
Aidan Knight (11) 27 Pts.
Second
Brian Doyle (13) 26 Pts (last 6)
Third
John Smith (11) 26 Pts (last 3).
Winners Deducted 2 Pts. on Wednesday Only
Division 1 Winner
Ger Mullaney (13)    27-7=20 pts OCB

Division 2 Winner
Alice Galloway(18)   22pts

Division 3 Winner
Carol Boylan(21)   23pts

Division 4 Winner
Deborah Sakac(36)   25-2=23pts
Monday 27/02/23
Winner
Tom Costello (19) Pts.

Winner Deducted 1 Point.
Sunday 26/02/23
Winner
Noel Murphy (9) 31 Pts
Division 1
Captain (7) 27 Pts
Division 2
Paul Fox (9) 26 Pts O.C.B.
Division 3
Vice Captain (13) 29 Pts
Division 4
Jack Rooney (23) 30-2=28 Pts. O.C.B.
Two's Analysis
Captain++Greg Coleman++ Daniel Rooney.
John Phelan++Barney Birmingham.
Liam P French++Roger Keller.
Saturday 25/02/23
Winner
Tony Comerford (23) 31-2=29 Pts.
Division 1

Paul O'Reilly (7) 28 Pts.
Division 2
Noel Murphy (9) 27 Pts O.C.B.
Division 3
Terry Clarke (16) 28 Pts. O.C.B.
Division 4
Owen Cassidy (17) 24 Pts.
Two.s Analysis
Paul Cleary++Vincent Feeney.
Winners Deducted 2 Points on Saturday Only
Winner:    Denise Campbell  (15)       23 Pts on C/B

Runner-up:  Christina Egan (17) 23 pts

3rd:       Geraldine Mullaney (13) 21 pts on C/B
Wednesday 22/02/23
Winner
William Herlihy  (15) 30 Pts.
Second
Paddy Flanagan (13) 29 Pts.
Third
David Rossiter  (14) 28 Pts.
Winners Deducted 2 Points on 
Wednesday only.
Winner Class 1:  Colette MacDonnell (11)  22-1= 21 Pts

Winner Class 2:  Betty McCabe (17).         22-2= 20 Pts

Winner Class 3:  Bernie Chubb (21)                25 Pts

Winner Class 4: Colette NcPhillips (33)            19 Pts
Monday 20/02/23

Winner
John Garrigan  20 Pts.
Winner Deducted 1 Point.
Winner
Anne O'Shea (19)            25-2=23pts

Runner Up
Geraldine Mullaney(13)    28-6=22pts OCB

3rd
Sandra Rothwell (20)       22pts   OCB
Sunday 19/02/23
Division 1
Aidan Flood (7) 27 Pts.
Division 2
Derek Ellis (9) 28-2=26 Pts.
Division 3
Brian Doyle (16) 26 Pts. (last six)
Division 4
Tony Comerford (23) 25 Pts.
Two's Analysis
David Kennedy++ Derek Ellis.
Winners deducted 2 points on
Sunday only.
Saturday 18/02/23
winner
Paul Cleary (10) 31 Pts
Second
Aidan Knight (11) 30-2=28 Pts. O.C.B.(last six)
Division 1
Aidan Flood (7) 27 Pts.
Division 2
Dave Morrissey (10) 28 Pts
Division 3
Niall Dunne (15) 26 Pts. O.C.B. (last 2)
Division 4
John Hicks (17) 26 Pts O.C.B. (last six)
Two's Analysis  None Recorded
Winners Deducted 2 Points On Saturday only
Wednesday 15/02/23
Winner
David Kelly (16) 28 Pts
Second
Derry Holland (13) 28Pts
Winners deducted 2 points on wednesday only
Division 1
Noreen O'Grady (13) 25-2=23 pts

Division 2
Betty Mc Cabe (17) 22 pts

Division 3
Mary O'Neill (21) 23-2 = 21pts

Division 4
Mary Mc Govern (33) 21 pts ocb.
logo