Winner:
Ronan Flynn (24) 37+41=78 Pts
Second:
Michael Loftus (10) 37+40= 77 Pts (OCB)
Gross:
Derek Ellis (10) 76+80=156
Third:
Noel O'Halloran (22) 38+39= 77 Pts (OCB)
Div 1: Winner; Niall Tallon (12) 36+38=74 Pts
              2nd; Marius Martinas(7) 35+34=69 Pts
Div 2: Winner; Mick Davy (18) 39+38=77 Pts (OCB)
               2nd; Frank Casey (14) 41+36= 77 Pts
Div 3: Winner; David Leacy (20) 34+41=75 Pts
               2nd; Frank Courtney (19) 42+29=71 Pts
Div 4: Winner; Ger McGrane (26) 43+34=77 Pts
               2nd; Jim Clarke (37) 36+ 39=75 Pts
Men's Club Committee Prize: David Molloy (36) 33+37=70 Pts
Past Captains Prize (Day 2): David Kennedy 37 Pts
Best Score Day one (non-winner): Luke Egan 42 Pts
Best Score Day two (non-winner): Billy McCarthy 38 Pts (OCB)
Front Nine Day 1: Myles Maguire (42) 25 Pts
Back Nine Day 1: Ken Treacy (13) 21 Pts (OCB)
Front Nine Day 2: Jack Rooney (24) 21 Pts 
Back Nine Day 2: Barney Kavanagh (28) 21 Pts
Nearest the pin Day one: Kieran Fox 23 Cms!!! (5th)
Nearest the pin Day two: Patrick Fay 120 Inches (13th)



23/06/24

Div 1: Aidan Knight (11) 38 Pts (OCB)
Div 2: PJ Kerrigan (16) 40 Pts
Div 3: John Keating (21) 42 Pts
Div 4: Paul Foley (30) 42 Pts

Two's Analysis: 13th Hole: Paul Fox & Aidan Flood
Wednesday 19/06/24

Winner: Brendan Curran (25) 37 Pts
2nd: John Smith (18) 36 Pts (OCB)
3rd:Tony Condren (25) 36 Pts
4th: Frank Casey (12) 35 Pts (OCB)

Nine Hole Winner: Michael Finnerty (24) 20 Pts
Winner
Colette Mc Donnell (15) 69 Nett

Division 1
Dympna Wilson (15) 72 Nett ocb
Division 2
Betty Mc Cabe (28) 74 Nett
Division 3
Julie Sargent (39) 70 Nett
Division 4
Alison Brophy (40) 75 Nett


9 Hole Winner 
Mary Cleary 18 pts
Day 1  Leading Qualifiers  15/06/2024

Ger McGrane      43pts
Frank Courtney   42pts
Luke Egan          42pts
Frank Casey       41pts
Derek Ellis          40pts
Shane Healy       40pts
Myles Maguire    40pts
Mick Davy          39pts
Ben Kavanagh    38pts
Noel O'Halloran  38pts
Mick Loftus        37pts
Dominic Reilly    37pts

Two Shoot gun starts on Day2
8.30 AM and 1PM.






Monday  17/06/2024


Winner Jim Clarke   20pts
Sunday  16/06/2024

Class 1  Greg Coleman  (7)     37pts

Class 2  Paul Fox           (14)   39pts

Class 3  Brian Donohoe (20)    41pts

Class 4  Paul Fagan       (25)   35pts


Two's Analysis    Ciaran Foley  (5th)

Winner
Anne O'Shea (29) 41 pts
Wednesday   12/06/24 18 hole Comp  

Div.1  Eddie Loughlin    (12)  39pts

Div.2  Joe Mulvey         (18)   40pts

Div.3  Brian Doyle        (20)   39pts

Div.4  Vincent Jordan   (25)   37pts

Front 9  Dermot  Clancy  (13)  22 pts
Medal Winner
Jenny Fleming (25)   69 nett OCB

Division 1 Winner
Mary Mulroy (23)     73 nett

Division 2 Winner
Betty McCabe (28)   72 nett

Division 3 Winner
Marie O'Reilly (39)   71 nett

Division 4 Winner
Kay Keyes  (50)   69 nett OCB
Slade Valley WEATHER
logo